Dzień otwarty

Dnia 30 marca 2015 roku odbył się Dzień Otwarty Wydziału Chemii. Nasi goście mieli okazję do zwiedzenia budynku Wydziału, zapoznania się pracą w laboratoriach badawczych oraz dydaktycznych wszystkich Katedr i Pracowni Wydziału Chemii.

Studenci z Naukowego Koła Chemików prezentowali wszystkim zainteresowanym doświadczenia chemiczne, w których można było wziąć czynny udział.

Odwiedzający z dużym zainteresowaniem wysłuchali prezentacji oferty dydaktycznej Wydziału Chemii oraz wykładów dr Artura Sikorskiego pt.: Chemia miłości oraz dr Dariusza Wyrzykowskiego pt.: "Od alchemii do chemii". Po wykładach odbyły się pokazy doświadczeń chemicznych dr Tomasza Plucińskiego.

Uczniowie mogli także wziąć udział w specjalnie przygotowanych warsztatach laboratoryjnych (Jak zbudować ogniwo słoneczne wykorzystując sok z czarnych jagód?", "Pracownia oddziaływań międzycząsteczkowych", "Magiczny świat kosmetyków"), które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Submitted on Tuesday, 7. April 2015 - 14:58 by Andrzej Nowacki Changed on Monday, 13. April 2015 - 20:26 by Andrzej Nowacki