Praca magisterska w ramach grantu MAESTRO

Tytuł projektu: "Od modelu molekularnego in silico do odpowiedzi komórkowej in vitro. Modyfikowane nukleozydy jako radio- bądź/i fotosensybilizatory uszkodzeń DNA"

Nazwa stanowiska: magistrant

Wymagania:

• Tytuł zawodowy licencjata chemii, biologii, albo dziedzin pokrewnych
• Motywacja do pracy naukowej
• Cierpliwość
• Kreatywność
• Samodzielność oraz zdolność do pracy w zespole

Opis zadań:

Praca magisterska będzie realizowana w ramach jednego z poniższych tematów (temat wybiera magistrant):

1)  Opracowanie mechanizmu radio- i fotouszkodzeń w sensybilizowanych fragmentach DNA przy pomocy narzędzi chemii komputerowej.

2)  Synteza chemiczna modyfikowanych nukleozydów o potencjalnych właściwościach sensybilizujących.

3)  Synteza enzymatyczna znakowanego DNA oraz chemia radiacyjna i fotochemia zsyntezowanych fragmentów w roztworach wodnych.

4)  Wprowadzenie sensybilizujących nukleozydów do genomu wybranych linii komórkowych oraz zbadanie odpowiedzi wyznakowanych komórek na promieniowanie jonizujące i światło UV.

Termin składania ofert: do 15 lipca 2015 r.

Dodatkowe informacje:

Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie listu motywacyjnego oraz CV na adres: janusz.rak@ug.edu.pl. W tytule wiadomości prosimy wpisać „magistrant - Maestro”.

Warunki wykonywania pracy magisterskiej:

Osoba wyłoniona w procedurze konkursowej będzie otrzymywała stypendium naukowe przez okres 18 miesięcy (październik 2015 – czerwiec 2016 r. oraz październik 2016 – czerwiec 2017 r.)

Submitted on Wednesday, 18. February 2015 - 16:36 by Andrzej Nowacki Changed on Friday, 29. May 2015 - 21:56 by Andrzej Nowacki