Horyzont 2020

Pierwszy na Wydziale Chemii projekt w ramach HORYZONT 2020

Konsorcjum naukowe, w skład którego weszli naukowcy z Pracowni Chemometrii Środowiska na Wydziale Chemii UG pod kierownictwem dr. hab. Tomasza Puzyna, prof. UG rozpoczyna realizację projektu NANoREG II.

Celem projektu jest walidacja istniejących oraz opracowanie nowych narzędzi służących projektowaniu bezpiecznych nanomateriałów, a także osadzenie tych narzędzi w strukturze prawa wspólnotowego. W skład konsorcjum wchodzi 29 instytucji z 21 krajów UE reprezentujących świat nauki, przemysł oraz administrację rządową. Koordynatorem projektu jest INERIS (Institut National de l'Environnement Industriel et des Risques) publiczny instytut naukowy działający pod egidą francuskiego Ministerstwa Ekologii. W skład konsorcjum weszły również między innymi: BfR (Bundesinstitut fuer Risikobewertung) – niemiecki federalny instytut badań nad ryzykiem chemicznym oraz EU Joint Reseach Center. Całkowity budżet projektu to 114 200 000 EUR.

Serdecznie gratulujemy!

Submitted on Tuesday, 17. February 2015 - 14:40 by Andrzej Nowacki Changed on Wednesday, 18. February 2015 - 00:20 by Andrzej Nowacki