Studia w Argentynie

Ambasada Republiki Argentyny w Polsce ma przyjemność poinformować Państwa o możliwości podjęcia lub kontynuowania studiów na uczelniach publicznych w Argentynie w ramach przyznawanych przez argentyńskie Ministerstwo Edukacji wakatów dla studentów zagranicznych.

Rozporządzenie nr 1523/90 pozwala studentom zagranicznym, nie będącym rezydentami Republiki Argentyny, na rozpoczęcie studiów wyższych bezpośrednio na UNIWERSYTECIE PAŃSTWOWYM, uznając dokumenty zagraniczne poświadczające posiadanie wykształcenia średniego. Jednocześnie nie zwalnia studentów zagranicznych z obowiązku spełniania wymagań ustalonych przez poszczególne uczelnie w ramach procesu rekrutacji.

Każdy Uniwersytet corocznie ustanawia liczbę wolnych miejsc przeznaczonych dla studentów zagranicznych. Informacje o ich dostępności przekazywane są przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych do Ambasad Argentyny na całym świecie. Są one jedynymi instytucjami uprawnionymi do przyznawania miejsc zagranicznym studentom na wybranych uczelniach. Polscy rezydenci powinni zwrócić się w tej sprawie do Ambasady Argentyny w Warszawie. W przypadku, gdy Ambasada przyzna danemu studentowi miejsce na Uniwersytecie w Argentynie, jest on automatycznie uprawniony do złożenia wniosku o wizę zgodnie z przepisami konsularnymi oraz do podjęcia studiów w Argentynie bez konieczności wnoszenia opłat z tytułu czesnego. Koszty utrzymania
pokrywa sam zainteresowany.

Zagraniczni absolwenci studiów minimum pierwszego stopnia, chcący kontynuować naukę na kolejnym poziomie (studia magisterskie, doktoranckie, kursy specjalne) powinni indywidualnie starać się o przyznanie miejsca na wybranym Uniwersytecie. Po otrzymaniu potwierdzenia przyznania miejsca, mogą z tym dokumentem ubiegać się o wydanie wizy. Rozporządzenie nr 1523/90 nie dotyczy Uniwersytetów prywatnych i innych instytucji akademickich. W takim przypadku zainteresowani powinni nawiązać kontakt bezpośrednio ze wspomnianym instytucjami w celu załatwienia formalności związanych z przyjęciem na studia i wizą.

Szczegółowe informacje, także w innych wersjach językowych, znajdą Państwo pod adresem internetowym organizacji rządowej zajmującej się promocją uniwersytetów argentyńskich "Promoción de la Universidad Argentina" http://estudiarenargentina.siu.edu.ar  a także bezpośrednio w

Ambasadzie Republiki Argentyny w Polsce
Ul.Brukselska 9
Tel 48 22 6176028/6029