Konkurs FameLab 2015

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w czwartą polską edycję konkursu FameLab, skierowanego do naukowców związanych z naukami ścisłymi, przyrodniczymi, medycznymi, rolniczymi i technicznymi. Organizatorami konkursu są British Council i Centrum Nauki Kopernik. Konkurs jest objęty patronatem honorowym Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W ciągu trzech lat do polskiej edycji konkursu zgłosiło się blisko 200 naukowców. Polscy finaliści odnieśli sukces także w międzynarodowym finale w Cheltenham w Wielkiej Brytanii. Wielu Famelaberów stało się znakomitymi popularyzatorami nauki, pozostając aktywnymi badaczami.

Zwycięzca konkursu otrzyma 30 tys. zł na cele naukowe i 5 tys. zł na dowolne wydatki oraz wystąpi na finale międzynarodowym. Laureat lub laureatka głosowania publiczności otrzyma nagrodę British Council (voucher językowy).

Ale FameLab to nie tylko konkurs - to także pakiet wsparcia dla uczestników – intensywny kurs z zakresu komunikacji naukowej, autoprezentacji i wystąpień publicznych, prowadzony przez brytyjskich i polskich trenerów. Pragniemy podkreślić, że w regulaminie konkursu nie ma wskazanej górnej granicy wieku – zapraszamy więc także doświadczonych naukowców.

Będziemy ogromnie wdzięczni za przekazanie informacji o FameLabie pracownikom, doktorantom oraz studentom Państwa instytucji. W załączniku znajdują się szczegółowe informacje o konkursie.

Na stronie www.famelab.org.pl dostępny jest formularz zgłoszeniowy, aktywny do 31 stycznia 2015 roku.

Zapraszamy także na profil FameLab Poland na portalu Facebook: https://www.facebook.com/FameLabPoland

Submitted on Monday, 12. January 2015 - 14:08 by Sławomir Lach Changed on Monday, 12. January 2015 - 14:08 by Sławomir Lach