Wyniki konkursu OPUS 21

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki w programie OPUS. Finansowanie otrzymały 4 projekty złożone przez naukowców z Wydziału Chemii, wśród których 2  będą realizowane w konsorcjach:

prof. dr hab.  Sylwia Rodziewicz-Motowidło, grant pt.: „Blokowanie oddziaływań TNF-TNFR2 jako nowa metoda leczenia raka jajnika” na kwotę 2 391 200 zł.

prof. dr hab. inż. Adriana Zaleska-Medynska (Lider projektu), grant pt.: Rola cieczy jonowych w fotokonwersji CO2” w konsorcjum z Politechniką Gdańską na kwotę 2 490 020 zł.

prof. dr hab. Adam Lesner (Partner projektu), grant pt.: „Wpływ neutrofilnych proteaz serynowych na regulację funkcji komórki podocytarnej i kłębuszkowej bariery filtracyjnej” w konsorcjum z Instytutem Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. Mirosława Mossakowskiego Polskiej Akademii Nauk (Lider projektu) na kwotę 739 320 zł (budżet dla UG).

dr inż. Beata Bajorowicz, grant pt.: „Projektowanie, synteza i charakterystyka nowych fotokatalizatorów hybrydowych opartych na kowalencyjnych szkieletach organicznych” na kwotę 1 627 480 zł

Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji na stronie NCN

Submitted on Monday, 29. November 2021 - 18:32 by Andrzej Nowacki Changed on Monday, 29. November 2021 - 18:32 by Andrzej Nowacki