ERASMUS - To leave or not to leave? That is the question!

Changed on Monday, July 10, 2023 - 10:47

Two adventurous students decided to see for themselves what it's like to go to a different part of Europe for a semester! We asked them what the application process and a typical day at Erasmus was like. It turns out that the trip is not always strewn with roses, but it always leaves behind beautiful memories and sentiments.

Application

SAEP and SACB students at the 2nd Pomeranian Region Chemistry Teachers' Forum

Changed on Friday, June 9, 2023 - 00:32

We are pleased to announce that students active in the Scientific Association of Environmental Protection and the Scientific Association of Chemical Business - Kewin Andrzejewski, Szymon Świątek - Brzeziński and Michał Rolka, together with Artur Giełdoń, Vice-Dean for Internationalisation and Development, represented the Faculty of Chemistry at the 2nd Forum of Chemistry Teachers of the Pomeranian Voivodeship, presenting experiments under the title "Alternative Energy Sources."

Dni otwarte Katedry Chemii Organicznej

Changed on Monday, March 14, 2022 - 11:16

Drodzy Studenci,

Katedra Chemii Organicznej ma zaszczyt zaprosić Państwa na Dni Otwarte, które odbędą się dnia 15.03.2022 r. (wtorek) oraz 16.03.2022 (środa) w godzinach 9-15. To znakomita okazja dla Państwa, aby zapoznać się z tematyką prac realizowanych w Katedrze oraz zadać pytania potencjalnym promotorom.

Serdecznie zapraszamy!

Pokazy chemiczne KNOŚ dla Szkoły Podstawowej KREATYWNI w Rumi

Changed on Wednesday, February 23, 2022 - 10:04

Dnia 18 lutego Koło Naukowe Ochrony Środowiska miało zaszczyt przeprowadzenia pokazów chemicznych dla Szkoły Podstawowej KREATYWNI w Rumi. Pokazaliśmy doświadczenia m.in. Barwne roztwory manganu i chromu, czarę ognia, zapłon w zlewce oraz lokomotywę. Dzieci były zachwycone i zafascynowane chemią.

Dziękujemy bardzo za zaproszenie od Szkoły podstawowej oraz za cudowną współpracę z Panią dr Justyną Samaszko-Fiertek. Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.

Pokazy Chemiczne dla dzieci z Mrowisko - Centrum Reduta

Changed on Saturday, February 19, 2022 - 19:01
16.02.2022 r. w środę Koło Naukowe Ochrony Środowiska zorganizowało wraz z Kołem Naukowym Biznesu Chemicznego pokazy dla dzieci z Mrowisko - Centrum Reduta.
Pokazaliśmy dzieciakom m.in. jak przywołać ducha w butelce, jak stworzyć chemiczne świetliki oraz jak zapanować nad ogniem w dłoniach. --⚗️
Publiczność była zachwycona widowiskiem, a my cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy przekazać trochę chemicznej wiedzy poprzez zabawę. ❤️ Kto wie, może udało nam się zaszczepić w niektórych pociąg do chemii? --

Warsztaty chemiczne NKCh

Changed on Tuesday, January 25, 2022 - 12:43

W środę, 19 stycznia br. Naukowe Koło Chemików UG w ramach popularyzacji chemii przeprowadziło na Wydziale Chemii pokaz eksperymentów chemicznych dla dzieci z przedszkola „Hocki Klocki” w Baninie. Studenci z NKCh zaprezentowali kilkanaście widowiskowych doświadczeń, m.in. ryczący niedźwiedź, świecący luminol, eksperymenty z suchym lodem i ciekłym azotem, czy wybuch nitrocelulozy i wodoru. Eksperymenty bardzo podobały się dzieciom, wywołały zachwyt i uśmiech na ich twarzach.

Charytatywne pokazy Koła Naukowego Ochrony Środowiska

Changed on Tuesday, December 14, 2021 - 12:50

Dnia 11 grudnia Koło Naukowe Ochrony Środowiska Wydziału Chemii UG w ramach popularyzacji nauki przeprowadziło charytatywny pokaz chemiczny dla dzieci z Stowarzyszenia Rodzicielstwa Zastępczego „Nasze Gniazdo”. Przedstawione zostały takie doświadczenia jak m.in. Kameleon, ryczący niedźwiedź, miniwulkan, pasta dla słonia, lokomotywa oraz burza w zlewce. Liczne eksperymenty wywołały zachwyt oraz wielki uśmiech na twarzach dzieci, dlatego niektóre z doświadczeń powtórzyliśmy wywołując jeszcze więcej radości.

Zapraszamy na fotorelację, z pozdrowieniami Koło Naukowe Ochrony Środowiska

WZNOWIENIE POKAZÓW DOŚWIADCZEŃ CHEMICZNYCH

Changed on Saturday, December 11, 2021 - 11:33

Półtora roku temu rozwój pandemii przerwał program zajęć popularyzujących chemię na UG prowadzonych przez dr Tomasza Plucińskiego. Obecnie jest nadzieja na ich wznowienie. Tym razem w formule hybrydowej (on-line,  z niewielkim audytorium na sali).

Zajęcia są zaplanowane  11 grudnia 2021 o godz. 12.00 w sali D1 na Wydziale Chemii UG. Temat: KINETYKA CHEMICZNA

Ze względu na obostrzenia pandemiczne dostępna jest niewielka liczba miejsc na sali wykładowej.